:
Заврши времето кога ВМРО-ДПМНЕ преку своите министри го правеше ОВА!

- Заврши времето кога ВМРО-ДПМНЕ преку своите министри цели 11 години ги задолжуваше граѓаните прекумерно и нетранспарентно без тие да знаат за која цел се создаваат нови долгови што тие ќе ги плаќаат во иднина. Заврши времето на непродуктивни трошења и скапи задолжувања, што беше главна одлика на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ, се вели во денешното сооп

ПАРИ

Согласно законските прописи ќе има зголемување на пензиите, најави денеска ресорната министерка за труд и социјала Мила Царовска. - Секој пензионер согласно Законот за пензии и членот од Законот за усогласување со...

СВЕТ

Претседателот на САД Доналд Трамп, на виши владини претставници им соопштил дека донел одлука да го отпушти својот главен стратег, Стив Бенон, кој уште од првите денови на оваа администрацијата...

LIFE - Забава, култура, спорт...

Знаеме дека звучи неверојатно, но што ако би се случила вистинска зомби апокалипса? Што би направиле? Да, наезда на зомбија звучи премногу нереално, но што кога би се случило нешто што е...

.

ПРЕБАРАЈ