Плуларизам во медиумскиот простор - од среда Фокус дневен весник

"Фокус" станува дневен весник, оваа среда излегува првиот број. Весникот го основа Никола Младенов, кој е основач и на исто-имениот неделник со голем тираж.

Како главен уредник е Јадранка Костова, уредничка на неделникот Фокус.

Дел од тимот на овој медиум ќе бидат и Бранко Героски, Борјан Јовановски и Младен Чадиковски кои доаѓаат од А1 телевизија, која неодамна беше затворена од власта.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Реклама

 

Site Meter

Copyright © 2005-2011 ПРЕСПАSky - новинска агенција

Контакт: sokol744@hotmail.com Маркетинг: sokol744@hotmail.com

Вестите на интернет страницата на новинската агенција ПРЕСПАSky може да се користат исклучиво за лично информирање.
Без писмена дозвола од новинската интернет агенција ПРЕСПАSky, или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите.